BACK TO NATURE WORKSHOP – warsztaty fotografii ślubnej w Folwarku Wąsowo

Na przełomie lutego i marca w Folwarku Wąsowo miały miejsce nasze pierwsze autorskie warsztaty fotograficzne Back to Nature WORKSHOP. Wzięła w nich udział cudowna grupa uczestników oraz rewelacyjne firmy partnerskie.

Uczestnikami szkolenia byli fotografowie, którzy przybyli do nas z całej Polski (a niektórzy nawet z Holandii – czy raczej Niderlandów), aby się z nami spotkać, uczyć się od nas i zainspirować się tym, co robimy. To dla nas ogromne wyróżnienie.

Pierwszego dnia poprowadziłyśmy panel teoretyczny uwzględniający szeroki zakres zagadnień dotyczących poruszania się w biznesie ślubnym. Chętne osoby wzięły udział w przeglądzie portfolio, który stał się dla nas punktem wyjścia do tego, aby wyznaczyć dalsze cele do realizacji. Omówiłyśmy różne możliwe opcje zdobywania zleceń: portale ślubne, reklamy na facebooku i instagramie, marketing szeptany. Opowiedziałyśmy o tym, co działa, a w co nie warto inwestować swojego czasu ani pieniędzy. Opowiedziałyśmy i pokazałyśmy na własnym przykładzie, jak powinna być zbudowana oferta, aby przemawiała do klientów, a także jak kształtować ceny, co oprócz samych zdjęć wpływa na nasz obraz w oczach klientów oraz jak ważny jest własny styl i każdy etap naszej pracy – od pierwszego maila, po opakowanie i oddanie gotowego materiału.

Uzupełnieniem wykładów prowadzonych przez nas była prelekcja radcy prawnego Agnieszki Radnieckiej z Kancelarii Radniecka Sawicka, która opowiedziała o konstruowaniu umowy fotograficznej oraz rozwiała wiele nurtujących fotografów wątpliwości, dotyczących prawa autorskiego, czy publikacji wizerunku.

Drugi dzień warsztatów upłynął pod znakiem praktycznego wykorzystania nabytej poprzedniego dnia wiedzy. Sesja zdjęciowa odbyła się w niepowtarzalnych wnętrzach świeżo wyremontowanej Stajni koni wyjazdowych Folwarku Wąsowo. Stworzyłyśmy w niej rozbudowaną aranżację, uwzględniającą najnowsze trendy oraz ideę zerowaste. Miejsce ceremonii tworzyły najmodniejsze, a co najważniejsze – wielokrotnego użytku trawy ozdobne oraz susze. Do dyspozycji uczestników był również bogato zastawiony stół w kolorach nadchodzącej wiosny, candy bar, cała masa detali ślubnych, takich jak ręcznie pisana papeteria, tort z draperią, autorska biżuteria, bielizna i dodatki pary młodej. Pozowała nam oczywiście piękna Para Młoda – Martyna i Robert.

Gwoździem programu drugiego dnia była wizyta wielokrotnie nagradzanych filmowców Oli i Piotra z Pepa Films, którzy poprowadzili panel dotyczący pracy z parą oraz część praktyczną, ujawniając tajne sztuczki służące wydobyciu z fotografowanych osób prawdziwych, niewymuszonych emocji.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy wykazali się zaangażowaniem, zapałem, energią do działania i niesamowitą kreatywnością.

 

Dziękujemy także naszym cudownym partnerom, bez wsparcia których nie powstałaby tak bogata i oryginalna scenografia, na której mogliby ćwiczyć swoje umiejętności nasi kursanci. 

POMYSŁ I KOORDYNACJA / Magdalena Jędrzejczak i Agata Grządzielska / Back to Nature

MIEJSCE / Folwark Wąsowo – STAJNIA

FLORYSTYKA, ARANŻACJA / Magdalena Jędrzejczak / Pracownia Zieleni 

ŚWIECZNIKI, WAZONIKI, PATERA POD TORT / Rekwizytornia & Company

SUKNIA ŚLUBNA / Ochocka Atelier

BUTY PANNY MŁODEJ / Miummash

GARNITUR I DODATKI PANA MŁODEGO / Dąbrowski & Góral Marka Krawiecka

MUA / Delfina Kardaś Kotlicka Makeup Artist

FRYZURA / Zaczarowane Warkocze

BARBER / Barber Szopa

KOLCZYKI, OPASKA / Decolove

OBRĄCZKI, PIERŚCIONKI / Savvy Jewellery

TASIEMKI, OBRUS, SERWETY / September Atelier

PAPETERIA, KALIGRAFIA / Hello Calligraphy

TORT, SŁODKI STÓŁ / Mielone Migdały

FILM / Kurtyna w górę

FOTORELACJA / KURKI

SZLAFROK, OPASKA / Le Brate

BIELIZNA  / RQL

PARA/ Martyna i Robert

Za wsparcie i zaangażowanie w nasze wydarzenie dziękujemy patronom medialnym – Bridal blog oraz Z Krainy Czarów.

 

A teraz zapraszamy  serdecznie do obejrzenia zdjęć każdego z uczestników. Zauważcie, ile jest różnych sposobów patrzenia i obróbki. Jaka różnorodność! I to jest piękne!

P.S. kolejność publikacji jest alfabetyczna

 

Roksana Fydrych Roksana Fydrych Photography

Eliza Horodeńska  – Good Mood Session

Natalia Hudak – NoName Art 

Agnieszka Jeszke – Agnieszka Jeszke Fotografia

Michał Miler – MM Fotostudio

Anna Orłowska – Anna Orłowska Annphotography

Nikodem Pietras – Nikodem Pietras Fotografia

Kinga Rybarczyk (autorka głównego zdjęcia w tym poście) – Kinga Rybarczyk fotografia

Maciej Zawistowski – Maciej Zawistowski Fotografia

Gizela Żak – KURKI foto & film